Ventilatsiooni puhastamine

Telli ventilatsioonisüsteemide puhastus meilt ja paranda töökeskkonna kvaliteeti! Puhatuse tulemusena suureneb inimeste töö efektiivsus, nad on vähem haiged ning õhk on puhtam. 

Väljastame tehtud tööde kohta ka akti päästeametile esitamiseks!

Ventilatsiooni puhastus – selle vajalikkus ja mõju tervisele.

Ventilatsiooni eesmärgiks on hooneid varustada puhta õhuga ja õhutatavatest ruumidest eemaldada kahjulikud eritised nagu: erinevad gaasid, aurud, liigsoojus ja -niiskus ning tolm. Me veedame keskmiselt 85-90% oma ajast siseruumides olles kodus, koolis, tööl ja ka vabal ajal. Sisse hingatava õhu kvaliteedist sõltub oluliselt meie tervis, enesetunne ja töövõime.

Inimene tarbib ööpäevas 20 – 30 kilogrammi õhku. Oleme harjunud hoolsalt valima toiduaineid, kuid õhu kvaliteedile tuleb osutada sama suurt tähelepanu. Seetõttu on äärmiselt oluline õhu kvaliteet nendes hoonetes, milles me igapäevaselt viibime. Hea sisekliima loomisel mängib olulist rolli regulaarne ventilatsiooni puhastus.

Korrapäraselt hooldamata ventilatsioonisüsteemid on jällegi põhjuseks, miks õhk võib olla ruumides saastunud. Euroopa Teadusuuringute Ühiskeskuse (Joint Research Centre – JRC) uuringud paljastasid, et sisekeskkond võib endast kujutada ohtu tervisele ning võib mõningatel juhtudel olla lausa kaks korda saastavam kui väliskeskkond. Selle põhjuseks on erinevad õhust leitud lendlevad osakesed, millest osad on mürgised.

 

Kuidas satub saaste meie õhuringlusesse ja millised on tagajärjed?

Erinevate allergoloogia instituutide uuringutest on selgunud, et 50% kõikidest haigustest on põhjustanud või võimendanud halb siseõhk – tavaliselt on selle põhjuseks puhastamata ventilatsiooni seadmed ja torustikud.

Must ja niiske ventilatsioonitorustik on hea koht bakterite, tolmulestade, hallituse ja muude mikroorganismide paljunemiseks. Nende elutegevusest tulenevad saasteained paiskuvad õhuvoolu ja see kannab neid mööda ventilatsiooni edasi kõikidesse ruumidesse. Tihti toob see endaga kaasa ka ebameeldiva lõhna. Saasteainete suur hulk õhus toob kaasa mitmeid tervisega seonduvaid probleeme.

Levinumad sümptomid, mis võivad viidata halvale sisekliimale on:

  • aevastamine ja nohu
  • punetavad silmad
  • peavalu
  • väsimus
  • unetus jpm

 

Tihtipeale need sümptomid leevenevad kui vahetame keskkonda, kus me viibime. Raskematel juhtudel võib pikaaegne viibimine sellistes tingimustes põhjustada kroonilisi haiguseid. Näiteks põeb kuni 20% eurooplastest astmat, mille on põhjustanud siseruumides levivad sisse hingatavad osakesed. Lisaks on hoonetes vabanevad tubakasuits, radoon, benseen ja asbest Euroopa elanikkonna vähijuhtude sagenemise peamisteks kahtlusalusteks.

Kellel ventilatsiooni puhastust vaja on?

Tuleohutusaruande esitamise kohustus on ettevõtetel ja asutustel, kus tulenevalt tegevusest, ehitise eripärast või kustutus- ja päästetööde teostamise raskendatud tingimustest on suur tulekahjurisk või võimalik raske tagajärg.

Erilist tähelepanu peaksid sellele pöörama:

  • Koolid
  • Lasteaiad
  • Büroohooned
  • Kortermajad
  • Eramud
  • Kaubanduskeskused
  • Restoranid

Lisaks vähendab puhas ja korraliselt hooldatud ventilatsioonisüsteem remondi ja ekspluatatsiooni kulusid. Määrdunud torustiku, mustusega täitunud filtrite ja saastunud soojusvaheti tulemusena ei liigu puhas õhk ventilatsioonis enam vabalt ning tänu sellele suureneb energiakulu ning väheneb seadmete eluaeg.

Puhastamata ventilatsiooniagregaat kortermajas

Puhastatud ventilatsiooniagregaat

Kui tihti seda tegema peaks?

Ventilatsioonisüsteemide puhastamine on kohustuslik. Seda kontrollib Päästeamet vastavalt tuleohutusseadusele. Eesti Standard EVS 812-2:2014 „Ehitise Tuleohutus“ järgi peab puhastuse sagedus olema vähemalt kord aastas. Puhastuskordade vahele ei tohi jääda üle 365 ööpäeva.

Professionaalselt kasutatavate köökide ventilatsioonikanaleid tuleb puhastada vastavalt kasutamise intensiivsusele:

  • Vähemalt korra kvartalis, kui seadmeid kasutatakse 12 h/ööpäevas –16 h/ööpäevas.
  • Vähemalt kord poolaastas, kui seadmeid kasutatakse 6 h/ööpäevas –12 h/ööpäevas.
  • Vähemalt  kord aastas, kui seadmeid kasutatakse 2 h/ööpäevas –6 h/ööpäevas.

Puhastamata köögi ventilatsioonikanal

Puhastatud ventilatsioonikanal

Tuleohtlik klemmkarp

Kortermaja ventilatsiooni puhastus

Kortermajades, kus asustatus on võrreldes eramutega tihedam, on hea õhuvahetus eriti oluline. Hea ventilatsioon suudab kortereid varustada puhta ja värske õhuga ning eemaldada sealt mitmed kahjulikud osakesed.

Tihti on kortermajade ventilatsioon pikalt puhastamata või ei ole seda tehtud põhjalikult. Ei ole haruldane leida ventilatsioonišahtidest ehitusest jäänud prahti, puulehti, linnupesi ja muud sodi.

Selle tulemusena hakkavad levivama haigustekitajad ja ebameeldivad lõhnad. Samuti ei suuda ventilatsioon piisavalt kiiresti eluruumides õhku vahetada, mis toob kaasa mitmeid probleeme meie tervisele. 

Põhjalikum kortermaja ventilatsiooni puhastus on Eesti oludes soovituslik teostada iga 2-3 aasta järel. Kontrolli võiks teostada kord aastas. See on kindel viis ära hoida halvast õhuvahetusest tingitud terviseprobleemid.

Miks usaldada ventilatsiooni puhastus meile?

Oleme Teile abiks algusest lõpuni. Pakume tasuta nõustamist, vastame meelsasti küsimustele ja leiame koos lahendused probleemidele. Teie kasutuses on meie laialdased teadmised ja oskused. Meil on 16 aastat valdkonna kogemust, mille jooksul oleme teostanud üle 1100 hoolduse.

Ventilatsiooni- ja jahutussüsteemide puhul on tähtis, et hooldust teostaksid oma ala spetsialistid. Meie töötajad on pädevad ning neil on oma valdkonnas tegutsemiseks kõik nõutavad eeldused. Erinevate tunnistuste ja sertifikaatidega, mis meile on väljastatud, saate tutvuda siin.

Lahendused mida teile pakume:

  • Sissepuhkesüsteemi puhastus (pildid enne ja pärast)
  • Väljatõmbesüsteemi puhastus (pildid enne ja pärast)
  • Plafoonide puhastus (pildid enne ja pärast)
  • Ventilatsiooniseadme puhastus (pildid enne ja pärast)
  • Filtrite puhtuse kontroll (vahetus vastavalt kokkuleppele)
  • Vent.agregaadi kaardistamine (kokkuleppel rihmade, filtrite mõõdud ja kogused)
  • VT ventilaatorite puhastus (pildid enne ja pärast)
  • Õhuvõtu resti puhastus (pildid enne ja pärast)
  • Puhastusluukide paigaldus vastavalt vajadusele

Puhastamata ventilatsioonitoru

Puhastatud ventilatsioonitoru

Tuletõkkeklapp enne ja pärast puhastust

Milline on teenuse protsess?

  1. Esitage päring ventpuhastus@kliimakaubamaja.ee või täitke allolev vorm ja Teiega võetakse ühendust 24h jooksul või helistage telefonil +372 59 007 007
  2. Pärast esmast konsultatsiooni tuleb projektijuht Teile sobival ajal objektile ja koos teostatakse ülevaatus
  3. Leitakse sobivaim viis ja vahendid puhastuse teostamiseks lähtudes hoone eripäradest
  4. Koostatakse hinnapakkumine, mille sobivusel lepitakse kokku tööde teostamise aeg
  5. Kui tööd on lõpetatud siis väljastame Teile akti päästeametile esitamiseks. Näidis aktiga saab tutvuda siin.
  6. Töö kvaliteedi kontrollimiseks tehakse pildid enne ja pärast puhastust
  7. Teie soovi korral süsteemi kontroll viiest vabalt valitud kohast

Soovitame tutvuda ka PäästeametiVentilatsioonisüsteemi hooldamise ja puhastamise soovitused Tellijaledokumendiga.

 

Ei leidnud sobivat lahendust või soovite eritöid? Võtke meiega ühendust kirjutades aadressil ventpuhastus@kliimakaubamaja.ee või helistades numbril + 372 59 007 007.

Enne ventilatsiooni puhastamist salvestame robotkaameraga torude seisukorra (vastavalt kokkuleppele kliendiga). Kui oleme puhastamise lõpetanud, saadame kaamera uuesti torudesse ning jäädvustame lõpptulemuse. Pärast seda väljastame tehtud tööde akti päästeametile esitamiseks. Iga aktiga tuleb kaasa ka fotomaterjal tehtud töödest.

Kõikidele tehtud töödele anname 100% garantii.

Ventilatsiooni hooldus päring
TASUTA PAKKUMINE