kliimakaubamaja
lk logo kollane
Sinu ostukorv on tühi.

Soojuskiirguri tööpõhimõtted:

Soojusenergia edastatakse soojuskiirtena neile pindadele, esemetele ja inimestele, kelle poole töötava soojendi soojuskiired paistavad. UFO soojuskiirguri poolt eraldatav soojusenergia jaotatakse järgmiselt: 92% energiat (analoogiliselt päikesekiirte poolt edastatavale soojusele) suunatakse otse soojendi töötsoonis olevate objektide soojendamiseks ning ainult 8% kulutatakse õhu vahetuks soojendamiseks. Erinevalt infrapunasoojenditest kulutavad tavapärased küttesüsteemid kogu soojusenergia ümbritseva õhu soojendamiseks, mis pärast hakkab omakorda soojendama ümbritsevaid esemeid.

Kui seejuures arvestada, et infrapunast kiirgust neelatakse õhu poolt halvemini, kui esemete poolt, siis on konvektortüüpi soojendite soojuskaod kolossaalsed. Seejuures erinevad infrapunasel kiirgusel töötavad soojuskiirgurid tavapärastest kütteseadeldistest veel selle poolest, et ei vähenda üldse õhu hapnikusisaldust, s.t. ei põhjusta peavalu, loidus-ja väsimustunnet.

Flamentiini (UFO soojuselement) poolt kiirgatavat soojusenergiat neelavad  põrandad, seinad, mööbel, sisustuselemendid jne. S.t., et alguses soojendatakse pindasid ja esemeid, seejärel hakkavad need kiirgama sekundaarset soojust kogu ruumile – olles niiviisi ise „kütteseadeldisteks”.

Nimetatud asjaolu väldib temperatuurivahe tekkimist ruumi ala-ja ülaosa vahel  (s.t., et põranda ja lae temperatuurivahe on viidud miinimumini). Sellest tulenevalt võib vähendada ruumide üldtemperatuuri ning vähendada samuti kütte-ja soojendamiskulusid. Seejuures, kuna esemete temperatuur on alati ruumi temperatuurist 1-3°С võrra kõrgem, näib ruumis viibivale inimesele, et ruumis on soojem, kui seda on tegelikult.

UFO soojusenergia kandub ilma kadudeta kõikidele neile pindadele, kuhu soojuskiired on suunatud. Reeglina on ruumis asuvate esemete ja ruumi põrandapinna summaarne pind kümneid kordi suurem tavapäraste soojendussealdiste soojusväljastuse pinnast. Esemete pinnad neelavad hästi infrapunaseid kiiri, s.t. UFO soojuskiirgurid soojendavad igasuguse ruumi 3-4 korda kiiremini, kui tavapärased soojendussüsteemid.

UFO soojusenergiat on kõige parem suunata mööbliesemetele ja sisustusele, et need saaksid seda neelata ruumide edasiseks järk-järguliseks soojendamiseks. Võimaluse korral tuleks vältida UFO soojuskiirguse suunamist seintele, lagedele, akendele ja ustele, sest nende kaudu kandub soojus kohe tänavale, mis on energia kokkuhoiu seisukohalt äärmiselt kahjulik.
MIS ON SOOJUSKIIRGUS?

Kõik esemed ja kehad kiirgavad katkematult elektromagnetlaineid. Elektromagnetkiirguse spekter on lai: alates 10-12 m lainepikkusega lainetest kuni raadiolaineteni. Teatud lainepikkusega elektromagnetlaineid neelatakse hästi kehade poolt ning need läbivad Maa atmosfäärikihi minimaalsete kadudega. Nimetatud lained kuuluvad infrapunase kiirguse vahemikku, mis on inimese silmadele nähtamatuks kiirguseks. (joon-1.).

Soojuskiirgust nimetatakse infrapunakiirguseks ning vastupidi (infrapunakiirgust nimetatakse soojuskiirguseks).

Päikeselt tuleb lisaks soojuskiirgusele (infrapunakiirgusele) ka UV-kiirgust (ultraviolettkiirgus). Infrapuna soojuskiirgurid päevitada ei võimalda ehk teisisõnu UV-kiirgust ei edasta.

Aadress: Ringtee 75 Tartu 50501, Telefon: +372 7 353 258, GSM +372 53 008 008, e-mail: salong@kliimakaubamaja.ee