kliimakaubamaja
lk logo kollane
Sinu ostukorv on tühi.

HOIATUS!

Teatame, et Eestis müüvad osad firmad õhk-õhk soosjuspumpasid, mis ei sobi kütmiseks meie põhjamaises kliimas. Ka MITSUBISHI ELECTRIC toodab soojuspumpasid Lõuna-Euroopa ja Skandinaavia turu jaoks. Itaalias, Hispaanias ja Portugalis on talved soojad ning välistemperatuur langeb harva miinuskraadideni.


Meie regioonis Lõuna-Euroopa turule mõeldud seadmeid müüa ei tohi, sest nad ei talu töötamist allapoole 0 kraadi.

Skandinaavia turule mõeldud ühe välis ja ühe siseosaga soosjuspumbal peab välisseadme markeeringu lõpus olema H – täht.

KSV EKSPERT OÜ müüb ainult Skandinaavia regiooni mõeldud õhk-õhk soojuspumpasid, mis taluvad -20° ja külmemat tempeartuuri. Hoiatame alati oma kliente, soovitades soojuspumba müüjalt küsida tehnilisi andmeid, mis kinnitavad sobivust meie kliimasse.

Põhjamaadele sobiv soojuspump

Turul on elav arutelu Põhjamaadele sobivate soojuspumpade üle. Paljud tarnijad arvavad, et see on tõesti väga tähtis, teised väidavad omakorda, et see on puru silma ajamine. Meie, Mitsubishi Electric edasimüüjatena väidame veendunult, et sobitamine kliimast lähtudes on väga tähtis.

Suur enamus soojuspumpadest on algusest peale välja arendatud  kui õhukonditsioneeri-mise agregaadid soojadele maadele. Mitsubishi Electric õhksoojuspumbad on seevastu välja arendatud, konstrueeritud  ja ehitatud selliselt, et nad taluksid karmi põhjamaist kliimat. Meie nõuame oma tehastelt Jaapanis, Taimaal ja Šotimaal, et nad hoolitseksid selle eest, et tarnida meile vastupidav, võimas ja vähe energiat tarbiv soojuspump, mis on just meie kliimasse sobiv. Hooneväline osa tehasest  on varustatud spetsiaalse soojendava kaabliga, mis hoolitseb selle eest, et  jää, lumi ja kondensvesi ei jäätuks seadmes. Automaatika on programmeeritud meie kliimaolusid, temperatuure  ja  aastaaegu arvestades. Peale selle on soojuspumbad testitud ning neil on garantii kuni -25°C, samal ajal garanteeritakse põhjamaistele oludele mitte sobitatud soojuspumpadele töö kuni -5…-10°C- ni.

Teised Mitsubishi Electric kontorid Lõuna-Euroopas ei kasuta neid soojuspumpasid vaid neil on omad mudelid, mis on sobitatud nende sooja kliima jaoks. Erinevad soojus-pumpade mudelid ei ole mõeldud kasutamiseks selleks mittesobivas piirkonnas. Meie põhjamaisesse kliimasse sobivad soojuspumbad seevastu on soovitatavad piirkondades , kus on sarnane kliima nagu Põhja-Venemaa ja Alpid.

On lihtne kontrollida, kas oled saanud õige soojuspumba. Soojuspumbal, mis on sobiv meie piirkonda, on nime lõpus H täht, näiteks MUZ-FD25VAH või  MUZ-GA25VAH, MUZ-GE25VAH. ( kõige lihtsam kontrollida, vaadates välise osa nime: MUZ-FD25VAH või  MUZ-GA25VAH, MUZ-GE25VAH). Soojuspumbal, mis on sobiv lõunapoolsetele laiuskraadidele,puudub H täht, näiteks MUZ-FD25VA  või MUZ-GA25VA. Me soovitame ostjale, alati seda kontrollida  enne ostu, et tulevikus ei oleks probleeme soojuspumbaga. Vale ostu vältimiseks vaata, et ostad omale soojuspumba usaldusväärse müüja käest.

Aadress: Ringtee 75 Tartu 50501, Telefon: +372 7 353 258, GSM +372 53 008 008, e-mail: salong@kliimakaubamaja.ee